Uchwyt do mebli – jakie materiały mamy do dyspozycji?

Chcąc zadbać o funkcjonalność naszych mebli, zwrócić uwagę na uchwyty. Na rynku znajdziemy szeroki wybór produktów w tej grupie. Kiedy lepiej sprawdzą się metalowe, plastikowe a kiedy drewniane? Oto przegląd najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych tym zakresie!

Tworzywa sztuczne

To jeden z chętnie wykorzystywanych materiałów podczas produkcji uchwytów z uwagi na jego dużą uniwersalność zastosowania. Uchwyt do mebli (zobacz na https://angra-art.pl), który wykonany został np. z plastiku, z powodzeniem możemy zamontować w większości mebli takich jak komody, szafki czy etażerki.

Drewno

W tym zakresie także zyskujemy szerokie spektrum możliwości. Na rynku dostępne są uchwyty meblowe wykonane z różnych gatunków drewna. W połączeniu z bogactwem form, jakie może przybrać drewniany uchwyt do mebli, bez problemu znajdziemy taki, który spełni nasze oczekiwania.

Ceramika oraz szkło

Produkty wykonane z tych materiałów spotkamy często w formie gałek meblowych. Te wykonane z ceramiki nierzadko wyróżniają się bogatymi zdobieniami, dzięki które podkreślą unikalny styl naszych mebli. Z kolei te wykonane ze szkła mogą przybierać ciekawe kształty, które z powodzeniem dodadzą wyrafinowanego charakteru np. meblom w salonie lub sypialni.

Metal

Ciekawą alternatywę dla wyżej wymienionych rozwiązań mogą stanowić metalowe lub żeliwne akcesoria meblowe. Taki uchwyt z powodzeniem może stanowić funkcjonalną ozdobę rustykalnej toaletki lub bogato zdobionej komody.

To najpopularniejsze materiały, z jakich wykonywane bywają uchwyty oraz gałki meblowe. Dopasowując swój wybór do stylu mebla oraz jego przeznaczenia, mamy szansę zapewnić mu niebanalny wygląd!

 

Author: salazabawnemo.pl