Odbijacze a żaglówki

Decydując się na zakup zagłówki należy pamiętać, że jej główna siła napędową jest zawarty już w samej nazwie żagiel. Co prawda na rynku pojawiło się już wiele nowoczesnych modeli czy też sami możemy dokupić do niej silnik to jednak cała frajda polega na złamaniu wiatru w żagiel, a to wcale nie musi okazać się takie łatwe. Również sterowanie taka jednostka może okazać się kłopotliwe. Z tego też powodu warto pomyśleć o zakupie odbijaczy. Szczególnie jeśli naszą jednostka jest dłuższa niż 3,5 metra, ponieważ każdą z tak dużych łodzi obowiązkowa musi być wyposażona w odbijacze. W końcu mają one na celu ochronę burty przed urazami mechanicznymi w trakcie wypływania z portu.

O czym pamiętać?

Gdy chcemy kupić odbijacz do żaglówki warto pamiętać zarówno o tym, że na rynku dostępne są różne modele tego elementu wyposażenia. Różnią się one nie tylko przeznaczeniem czy kolorem ale również kształtem. zróżnicowany jest także cennik. Dlatego przy pierwszym zakupie najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu, w którym doświadczeni sprzedawcy, a przede wszystkim pasjonaci na pewno pomogą nam w wyborze.
Odpowiednio dobrane odbijacze nie tylko posłużą nam długie lata ale również zapewni bezpieczeństwo naszej łodzi w trakcie wypływania z portu, gdzie infrastruktura, a także obecność innych jednostek może przyczynić się do uszkodzeń łodzi. Dzięki nim będziemy mogli komfortowo i bez żadnych obaw wykonywać zamierzone manewry. Pamiętajmy również o kilku zasadach dotyczących odbijaczy w trakcie rejsu. Po wypłynięciu z portu powinny one zostać umieszczone w specjalnym koszu lub przywiązanie w odpowiednim miejscu.
Odbijacze są tym elementem wyposażenia każdej jednostki pływające, które chronią naszą łódź bez względu na jej wielkość. Uszkodzenia burty mogą się przecież pojawić na naszej jednostce, nie tylko na wielkich łodziach ale także tych znacznie mniejszych. Z tego też powodu jeżeli jesteśmy jeszcze nie doświadczonymi żeglarski warto zainwestować w tego rodzaju zabezpieczenie, żeby móc cieszyć się piękna i zadbaną łodzią bez uszkodzeń przez długie lata.

Author: salazabawnemo.pl