Z tymi zasadami zmniejszysz ryzyko wypadku

Bezpieczna jazda na rowerze obejmuje przestrzeganie zasad ruchu drogowego, a także myślenie. Samo stosowanie się do zasad nie ochroni nas przed wypadkiem. Oczywiście, w wielu sytuacjach, do zderzenia rowerzysty z samochodem dochodzi dość często. Zwłaszcza, gdy znajduje się w martwym polu. Kierowca pojazdu nie jest w stanie wówczas ocenić w jakiej odległości i czy w ogóle, znajduje się rowerzysta. Dlatego też ważne jest, aby nie zrzucać odpowiedzialności na pozostałych uczestników. Sami musimy myśleć z wyprzedzeniem. I nie, nie oznacza to, że mamy myśleć tylko w momencie, jak wyprzedzamy. Oznacza to, że nie tylko stosujemy się do pewnych przepisów, ale także zachowujemy ograniczone zaufanie wobec innych kierowców.

Jak uchronić się przed wypadkiem?

Bezpieczna jazda na rowerze pozwoli ustrzec się przed zjechaniem z drogi, gdy jesteśmy zmęczeni. Wprowadzone nawyki, np. sprawdzania w lusterku bocznym i w wewnętrznym, jaka jest sytuacja na drodze za nami. Nie możemy zakładać, że jesteśmy świetnymi kierowcami (nawet jeśli nimi jesteśmy). I nie, nieprawdą jest, że to inni mają się do nas dopasować. Należy mieć na uwadze to, że jesteśmy tylko ludźmi, którzy popełniają błędy. Nie ma jednak na nie miejsca na drodze. Wobec tego warto mieć w nawyku pewne zachowania.

3 podstawowe zasady, które musisz znać

Bezpieczna jazda na rowerze z pewnością taka będzie, gdy zastosujemy się do poniższych zasad:

– przestrzeganie przepisów, niezależnie od tego na jakich drogach się poruszamy

– zasada ograniczonego zaufania, czyli zakładamy, że inni przestrzegają przepisów, ale gdy sposób jazdy wydaje się być podejrzany, to jesteśmy ostrożniejsi

– zakładania kasku, który jest bardzo ważny… bo o wiele łatwiej jest poprawić fryzurę niż poddawać się operacji.

 

Author: salazabawnemo.pl