Rasy psy do domu.

Często ludzie kupując psa, nie zastanawiają się gdzie go będą trzymać. Jest to podstawowy błąd, ponieważ nie wszystkie psy nadają się do mieszkań i nie wszystkie psy nadają się do bycia stale na zewnątrz.
Istnieje wiele ras psów, które nadają się tylko do życia w domu. Są to tzw. małe pieski domowe lub inaczej kanapowe. Oznacza to, że większość swojego życia są w mieszkaniu. Sporadycznie są wyprowadzane na zewnątrz. Takie psy potrzebują małej ilości ruchu, zatem dobrze im będzie mieszkało się w bloku czy małym mieszkaniu.

 

Do tych piesków należą: chihuahua. Jest to bardzo mały piesek, ponieważ mierzy zaledwie 25 cm wzrostu. Jednak bardzo szybko przywiązuje się do swego pana i uwielbia być przez niego rozpieszczany, ale niestety źle znosi towarzystwo obcych. Także źle znosi rozłąki ze swoim właścicielem. Dlatego zakup tego pieska należy dobrze przemyśleć, ponieważ pozostawianie tego psa na całe dnie samego nie jest wskazane. Warto zatem przemyśleć czy będziemy mieli dla tego małego psa wystarczającą ilość czasu, aby się nim zajmować. Mały piesek a potrzebujący dużo towarzystwa i opieki.

 

Author: salazabawnemo.pl