Molosy

Psy. Ciężko je jednoznacznie opisać. Dlaczego? Bo są to tak bardzo zróżnicowane okazy, że nie można o wszystkich powiedzieć tego samego.

Różnorodność

Mamy masę różnych gatunków – od tych najmniejszych do największych, od tych z mniej do tych z bardziej bujną sierścią itd. Psy mogą być bardziej zróżnicowane niż do tej pory sobie to wyobrażaliśmy. Niektóre z nich są bardzo specyficzne i wyróżniają się na tle pozostałych. Jakie to na przykład?

Shar pei

Jednymi z bardziej wyróżniających się psów jest rasa shar pei. To psy zaliczane do grupy molosów, typu mastif. Psy te żyją około 9 do 11 lat średnio. Są to jednak psy bardzo nieufne ale jednocześnie wierne, kiedy już zaufają człowiekowi i niezwykle oddane. Psy te niewątpliwie budzą respekt, ale jednocześnie mają wielu amatorów. Shar pei staje się coraz bardziej popularną rasą. Być może kiedyś będzie jeszcze bardziej widoczna na co dzień na ulicach miast.

Przygarnij go

Możemy nabyć dla siebie takiego psa jeśli jesteśmy nim zainteresowani. W internecie w szczególności znajdziemy ogłoszenia typu shar pei oddam . Warto tam poszukać informacji i być może łatwo uda nam się przygarnąć pieska tej rasy. Warto zainteresować się każdym zwierzakiem, choć trzeba przyznać, że te są wyjątkowe. Być może sprawimy, że pies poczuje się bezpiecznie i beztrosko i nauczy się nam ufać i być z nami. Musimy stopniowo go do tego przyzwyczaić. Warto uzbroić się w cierpliwość. Jednak warto dla późniejszych efektów naszej pracy nad psem. Może spróbujesz?

 

Author: salazabawnemo.pl