Nauka gry w szachy dla dzieci

Królewska gra strategiczna, która stała się dyscypliną sportu

Szachy są strategiczną grą planszową, którą rozgrywa się w parach. Do dyspozycji jest 64-polowa szachownica, po której poruszać się można zestawem bierek, czyli pionów i figur. Gra w szachy została doceniona i uznana została przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dyscyplinę sportową.

Szachy to królewska gra, która wznosi się właśnie na wyżyny popularności za sprawą niezwykle wciągającego serialu Netflixa pt.: “Gambit Królowej”. Pasjonujące rozgrywki rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego i strategicznego myślenia, a także planowania, cierpliwości i konsekwencji własnych decyzji. Szachy stymulują rozwój intelektualny maluchów, a do tego mogą stać się wspaniałą zabawą.

Stymulacja rozwoju dziecka dzięki logicznej grze planszowej

Wszystkie te cechy są niezwykle istotne w rozwoju dzieci. Szachy mogą za pośrednictwem gry, zabawy wykształcić je w dziecku, co zdecydowanie przekłada się na późniejsze zachowania i osiągnięcia. Aby jednak zaszczepić w dziecku miłość do królewskiej gry, potrzebny jest prawdziwy mistrz szachów.

Odpowiednio prowadzone zajęcia to klucz do sukcesu w szachach

Na zajęcia w szkole https://www.chessforkids.pl/ przychodzą dzieci już w wieku 4 lat. Co prawda nie prowadzi się z nimi poważnej nauki gry w szachy, ale poprzez zabawę uczy się ich cierpliwości, logiki i strategicznego myślenia. Dzieci kodują to i w najmniej oczekiwanym momencie wykorzystują. Tworzone są grupy odpowiednie wiekowo, aby dzieci mogły czuć się pewnie i nie zrażać się tym, że odstają umiejętnościami od grupy.

Poprzez zabawę wiele maluchów nauczyło się zasad panujących na szachownicy. A wielcy mistrzowie królewskiej gry nie zaczynali swojej przygody z szachami w dorosłym wieku, ale właśnie jako maluchy, które chłoną wiedzę jak gąbka, pod warunkiem, że jest przekazywana w odpowiedni sposób, aby nie zniechęcić ich, a zainteresować.

Author: salazabawnemo.pl